Ģipškartona lokšņu montāža

Loksnes pie sienām var montēt gan vertikāli, gan arī horizontāli. Nekādā gadījumā loksnes nedrīkst saspiest salaiduma vietās! Pareizāk būtu atstāt 2-3 mm atstarpi starp loksnēm.
Detalizētāks apraksts iegūstams brošūrās.

Pārgriezt kartona kārtu virspusē... Aizlauzt plāksni griezuma vietā un pārgriest mugurpuses kartona kārtu. Lai izgrieztu loksnes gabalu: Lietot ģipša zāģi īsākajam griezumam un nazi garākajam.

Montējot horizontāli Montējot vertikāli - ļoti augstām sienām Ugunsdrošas sienas ar 1 plākšņu kārtu
Lokšņu gali nostiprināmi uz karkasa elementa un montējami ar nobīdi. Ja apšuvums vairākās kārtās, nobīdāmas arī sānu malas vismaz par 300 mm. Sānu malas nostiprināmas uz karkasa elementa un viena pret otru montējamas ar nobīdi, ja apšuj ar vairākām ģipškartona kārtām. Ja sienas augstums pārsniedz loksnes garumu, arī salaiduma vietas lokšņu galos jāmontā ar vismaz 300 mm nobīdi. Apšujot ar vairākām ģipškartona kārtām, lokšņu galu nostiprināšanai izmantot papildus spraisli nav nepieciešams. Ugunsdrošības klasifikācijas prasībām atbilstoša siena, kas apšūta ar tikai vienu lokšņu kārtu: Visas malas jānostiprina uz karkasa elementiem vai arī papildus spraišļiem.
 
900 mm loksne - divas kārtas Nedrīkst krustototies salaiduma vietas!


Attālums starp karkasa elementu centriem (solis) 900 mm un starp stateniski montētiem spraišļiem 1200 mm - visbiežāk vidū.
Montējot apšuvumu 2 kārtās, sānu malas vienai kārtai pret otru nobīdāmas par 450 mm un virsējās lokņu kārtas sānu malas montējamas virs karkasa elementiem.
Montēt loksnes tā, lai salaiduma vietas neveidotu krustu. Lokšņu salaiduma vietas nedrīkst veidot tieši virs durvju stenderēm un citu atveru malām.