Ģipškartona plākšņu apbūves špaktelēšanas ar ģipsi līmeņi
padomi

Ģipškartona plākšņu apbūves špaktelēšanas ar ģipsi līmeņi

Pastāv noteikti un definēti četri ģipškartona plākšņu virsmas špaktelēšanas līmeņi: Q1, Q2, Q3 un Q4. Atbilstošs špaktelēšanas līmenis tiek izvēlēts atkarībā no investora prasībām attiecībā uz virsmas kvalitāti (gluduma pakāpi), telpas pielietojuma un virsmas apdares veida (keramiskās flīzes, tapetes, plānslāņa matētas krāsas u. tml.).

 1. Ģipša špaktelēšanas līmenis PSG 1 [Quality Level 1 (Q1)] Šis špaktelēšanas līmenis attiecas uz ģipškartona plākšņu virsmām, attiecībā uz kurām nav formulētas estētiskās prasības (piemēram, grunts keramiskajā flīzēm). Pietiek piemērot pamatšpaktelēšanu, kas aptver:
  • ģipškartona plākšņu savienojumu aizpildīšana;

  • redzamu stiprināšanas un apdares elementu pārklāšana ar špakteles masu. Špaktelēšana šajā pamatlīmenī paredz stiklšķiedras stiegrojuma lentes pielīmēšanu pie ģipškartona malām (pašlīmējošs režģis) un tās aizšpaktelēšanu ar vienu vai divām sistēmas konstrukcijas špakteles masas slāņiem.

 2. Ģipša špaktelēšanas līmenis PSG 2 [Quality Level 2 (Q2)] Apbūvju no ģipškartona plāksnēm špaktelēšana šajā līmeni tiek saukta par standarta špaktelēšanu un atbilst estētiskām prasībām, kas parasti izvirzītas attiecībā uz sienu un griestu virsmām. Sausās apbūves uzstādītāja veikto darbu ģipša špaktelēšanas līmenis PSG 2 ir tāda šuves izlīdzināšana un izgludināšana, lai tā veidotu vienu virsmu ar ģipškartonaplāksni. Šī “izlīdzināšana” attiecas arī uz stiprināšanas elementiem, iekšējiem un ārējiem stūriem un savienojumiem. Špaktelēšana līmenī PSG 2 aptver:

  • pamatšpaktelēšanu PSG 1;

  • atkārtotu špaktelēšanu ar sistēma špakteles masām: konstrukcijas masu, ja tas ir nepieciešams, un apdares masu līdz plūstošas pārejas starp šuves un ģipšakartona plāksnes virsmu sasniegšanai. Nav pieļaujama vietējo instrumentu izraisītu iedziļinājumu un skrāpējumu atstāšana. Ja tas ir nepieciešams, slīpējiet aizšpaktelēšanas virsmas.

  • Tā sagatavota virsma ir paredzēta pārklāšanai ar tapetēm, strukturālajām krasām un tipiskām matētām krāsām, emulsijām un akriliem, kas uzklājami ar ruļļiem vai otām, un dekoratīvajiem apmetumiem.

 3. Ģipša špaktelēšanas līmenis PSG 3 [Quality Level 3 (Q3)] Paaugstinātu estētisku prasību izvirzīšanas attiecībā uz špaktelētām virsmām gadījumā ir nepieciešama papildu pasākumu veikšana, kas ir plašāki nekā pamata un standarta špaktelēšanu. Špaktelēšana līmenī PSG 3 paredz:

  • standarta špaktelēšanu PSG 2;

  • visas konstrukcijas elementa virsmas (šuvju un plāksnes) špaktelēšanu ar sistēmas masām, špakteles masām vai sistēmas špaktelēm, kuru uzdevums ir izlīdzināt virsmu, aizvērt mikroporas un izlīdzināt tekstūru un absorbcijas spēju uz šīm virsmām. Uzklājamas virmas biezums ir neliels un parasti nepārsniedz 1 mm.

   Tā sagatavota virsma ir paredzēta:

  • pārklāšanai ar plānām tapetēm ar smalku struktūru;

  • krāsošanai ar zīdainām un spīdīgām krāsām;

  • pārklāšanai ar apmetumiem ar graudainību zem 1 mm ar nosacījumu, ka apmetuma ražotājs pieļauj to izmantošanu noteiktā pamatnē.

 4. Ģipša špaktelēšanas līmenis PSG 4 [Quality Level 4 (Q4)] Lai nodrošinātu atbilstību augstākajām estētiskām prasībām attiecībā uz ģipškartona plākšņu apbūves špaktelētām virsmām visā virsmā tiek uzklāts plānu ģipša apmetuma slānis. Ģipša špaktelēšanas līmenis PSG 4 paredz manuālu vai mehānisku plānslāņa apmetuma vai īpašas ģipša špakteles (slāņa biezums līdz 3 mm) uzklāšanu visā apbūves elementa virsmā. Papildus virsmas izlīdzināšanai bieži vien ir jāpulē viss uzklātais slānis. Tā sagatavotā virsma ir paredzēta pārklāšanai ar gludiem vai strukturālajiem spīdīgiem sienas segumiem, piemēram pašlīmējošām folijām vai vinila plēvēm; krāsošanai ar spīdīgām krāsām, kā arī pulētu alabastra ģipša virsmu, kas imitē marmoru, iegūšanai.

NORGIPS Light Ready Mix
Gatava divfunkciju špaktelēšanas masa ģipškartona šuvju sav...
NORGIPS Extra Finish
Gatavā apdares masa ģipškartona šuvju aizpildīšanai un plānu slāņu...
Dokumentu mape
Dokumentu mape
close

Dokumentu mape ir vieta, kur var uzglabāt atlasītās lejupielādes un materiālu patēriņa aprēķinus.

Noklikšķiniet "UZ MAPI" uz jebkura dokumenta vai aprēķina.

Pateicoties dokumentu mapei, jūs varat viegli sagatavot dokumentāciju savam ieguldījumam, kurā ir:

 • produktu un risinājumu tehniskā dokumentācija
 • materiālu patēriņa aprēķini
 • produktu saraksta kopsavilkums
 • titulkarte ar ieguldījumu sarakstu
Lejupielādēt ZIP Lejupielādēt ZIP
Lejupielādēt PDF Lejupielādēt PDF
Sūtīt uz @ Sūtīt uz @
 Iztīrīt mapi
Aizvērt
augšup