Klusums un komfortsKlusums un komforts

Kas ir skaņas izolācijas spēja

un kāpēc ir vērts par to rūpēties?

Skaņas izolācijas spēja ir īpašība, kas tieši ietekmē dzīves kvalitāti. Iespēja izolēties no nevēlamiem trokšņiem praksē nozīmē iemītnieku mieru, privātumu un mazāku konfliktu ar kaimiņiem risku. Lai mājas būtu mūsu patversme, sienām ir efektīvi jāmazina troksni starp atsevišķām telpām.

Aizsardzība pret troksni

Skaļuma stiprums tiek mērīts decibelos (dB). Piemēram, 38 dB ir skaņas līmenis, kas atbilsts putekļu sūcēja darbības skaļuma stiprumam.

Starpsienas (sienas, griestu, grīdas) spēja slāpēt skaņu tiek nosaukta par skaņas izolācijas spēju. Tā tiek arī izteikta decibelos, galvenokārt ar koeficientiem RW, RA,1, RA,2, R’A,1 un R’A,2. Augstāka sienu skaņas izolācijas spēja ir mazāk nevēlamu skaņu telpā. Der zināt, ka trokšņa līmeņa samazināšana par diviem vai trim decibeliem ir grūti pamanāma cilvēka ausīm. Taču skaņas līmeņa samazināšana par sešiem vai septiņiem decibeliem mūsu ausis uztver kā tā samazināšanu par pusi. Ja starpsienas skaņas izolācijas līmenis paaugstinās par 20 dB (piemēram, no 49 dB līdz 69 dB), skaņas komforts paaugstinās ļoti skaidri. 

Norgips piedāvājuma ir risinājumi, kas ļauj efektīvi slāpēt troksni, kas nāk no āra, un skaņas stiprumu starp ēkas stāviem un telpām. Pieejamas sistēmas ir iedalītas trijās kategorijās:

  • Rw līdz 49 dB;
  • Rw no 50 dB līdz 59 dB;
  • Rw no 60 dB līdz 72 dB.

Ja starpsienas skaņas izolācijas spēja tiek paaugstināta par 20 dB (piemēram, no 49 dB līdz 69 dB), tad skaņas komforts paaugstinās ļoti skaidri.

Norgips starpsienas un aizsargsienas ļauj nodrošināt atbilstību prasībām dažādiem ēku veidiem. Prasības attiecībā uz starpsienu dzīvojamās ēkās skaņas izolācijas spēju ir noteiktas standartā PN-B-02151-3:1999. Pateicoties augstai telpu skaņas izolācijas efektivitātei un uzstādīšanas vienkāršībai, tas ir populārākais telpas sadalīšanas veids.

Miers bez traucējumiem

Tiek izšķirti dažādi trokšņa veidi:

  • gaisa skaņas ir mūzika, kas dzirdama aiz sienas, vai iela ar intensīvu satiksmi;
  • trieciena skaņas ir kaimiņa soļi augstākā stāvā;
  • atbalsošanās ir atbalss efekts.

Katrs no iepriekš minētajām skaņām prasa atbilstošu skaņas izolāciju ar starpsienām. Lai būtu pārliecinātam, ka pilnībā esat parūpējušies par skaņas komfortu, ir vērts izvēlēties sistēmas risinājumus un baudīt netraucētu mieru.

Par skaņas izolāciju atbild ne tikai atbilstoši ģipškartona plākšņu veidi, bet arī blīvēšanas lentes, pareizi izvēlēti profili, izolācijas materiāli un noteiktas starpsienas uzstādīšanas precizitāte.

Risinājumi prasīgiem

Norgips piedāvā ģipškartona plāksnes, kas ļauj slāpēt troksni daudz labāk nekā standarta risinājumi, kuri pieejami tirgū.

Iepazīstieties ar Norgips plāksnēm Acoustic!

A tipa ģipškartona plāksne Acoustic tiek izmantot kā starpsienu un aizsargsienu, piekaramo griestu un mansarda apbūves apšuvums, lai iegūtu paaugstinātu skaņas izolācijas spēju. Taču ja Jums ir nepieciešamas starpsiena, kurai papildus skaņas izolācijas īpašībām ir jāatbilst augstām prasībām attiecībā uz mitrumu, izturību, cietību un ugunsizturību, Jums ir jāizmanto DFH2IR tipa plāksnes Acoustic Super, kurai, pateicoties lielam svaram un īpašām piedevām, piemīt labāki parametri, kas ietekmē skaņas izolācijas uzlabošanu.

Norgips sistēmas tiek pakļautas daudziem testiem laboratorijas apstākļos, lai nodrošinātu skaņas komfortu visos apstākļos.

Skaņas izolācija

RW – izsvērtais skaņas izolācijas rādītājs.

RA,1 – skaņas izolācijas novērtējuma rādītājs.

RA,2 – skaņas izolācijas novērtējuma rādītājs

RA,1,R – projektētais skaņas izolācijas novērtējuma rādītājs RA,1

R’A,1 – aptuvenās skaņas izolācijas R’ novērtējuma rādītājs

K – sāniska skaņas pārcelšana

Visi vārdnīcas termini

Skaņas izolācija

Akustiskā izolācija – barjeras aizsardzības spēja pret troksni. Attiecībā uz ģipškartona loksnēm skaņas izolācija tiek pielīdzināta gaisa skaņas izolācijai. Skaņas izolācija tiek izteikta decibelos [dB], galvenokārt izmantojot rādītājus RW, RA,1, RA,2, R’A,1 un R’A,2.

Pamata prasības attiecībā uz skaņas izolāciju ir ietvertas standartā PN-B-02151-3:1999. Pašlaik ir uzsākts darbs pie ieraksta regulā par tehniskajiem nosacījumiem, kādiem būtu jāatbilst ēkām un to atrašanās vietām, jaunās standarta versijas PN-B-02151-3:2015.

RW – izsvērtais skaņas izolācijas rādītājs.

RW – izsvērtais skaņas izolācijas rādītājs, kas izteikts [dB]. Rādītājs, kas tiek izmantots vispārējam barjeras novērtējumam, izmantots lielākajā daļā ES valstu prasībās. Barjeras laboratorijas pārbaudēs iegūtā vērtība. Vērtība atbilst skaņas frekvencei 500 Hz uz attiecību līknes barjeras skaņas izolācijas diagrammā.

RA,1 – skaņas izolācijas novērtējuma rādītājs.

RA,1 – skaņas izolācijas novērtējuma rādītājs, attiecīgi ņemot vērā spektrālo adaptīvo indeksu C (RA,1 = RW + C), kas izteikts [dB]. Barjeras laboratorijas pārbaudēs iegūtā vērtība. Rādītājs atbilst skaņas izolācijai no vidējas un augstas frekvences vides skaņām, kas ir raksturīgas arī sadzīves troksnim, kuru rada cilvēki. Rādītājs galvenokārt tiek izmantots iekšējo starpsienu skaņas izolācijas novērtēšanai.

RA,2 – skaņas izolācijas novērtējuma rādītājs

RA,2 – skaņas izolācijas novērtējuma rādītājs, attiecīgi ņemot vērā spektrālo adaptīvo indeksu Ctr (RA,1 = RW + Ctr), kas izteikts [dB]. Barjeras laboratorijas pārbaudēs iegūtā vērtība. Rādītājs atbilst skaņas izolācijai no vidējas un augstas frekvences vides skaņām, kas ir raksturīgas arī ārējam troksnim, piemēram, ceļa satiksmei. Rādītājs galvenokārt tiek izmantots ārējo barjeru skaņas izolācijas novērtēšanai.

RA,1,R – projektētais skaņas izolācijas novērtējuma rādītājs RA,1

Rādītājs tiek noteikts, atņemot skaņas izolācijas rādītājam RA,1 neprecizitātes novēršanas labojumu (RA,1,R = RA,1 – 2 dB). Rādītājs tiek izmantots starpsienu novērtēšanai dzīvokļa iekšpusē daudzdzīvokļu ēkā, kā arī aprēķinātu skaņas izolāciju R’.

R’A,1 – aptuvenās skaņas izolācijas R’ novērtējuma rādītājs

R’A,1 – aptuvenās skaņas izolācijas R novērtējuma rādītājs, ņemot vērā spektrālo adaptīvo rādītāju C. R’A,1 rādītājs ņem vērā barjeras skaņas izolāciju no vidējas un augstas frekvences vides skaņām, kas sasniegta pie noteiktiem izmantošanas nosacījumiem. R’A,1 rādītājs ņem vērā sānu skaņas pārcelšanu K. Rādītāja vērtība tiek iegūta akustiskā lauka pētījumā, vai, izmantojot aprēķinu metodi. Rādītājs galvenokārt tiek izmantots lielākās starpsienu daļas skaņas izolācijas novērtēšanai.

K – sāniska skaņas pārcelšana

K – sāniska skaņas pārcelšana, labojums attiecībā uz skaņu, kas izplatās caur blakus esošajām barjerām (griestiem, blakus sienām). Labojums K ir atkarīgs no barjeras ģeometrijas, savienojuma veida ar citām barjerām, kā arī blakus esošo barjeru veidiem. Sānu skaņas pārcelšanas aprēķini parasti ir sarežģīts uzdevums, kuru ir vērts uzticēt akustikas speciālistam.

Prasības attiecībā uz nepieciešamajiem skaņas izolācijas rādītājiem ir ietvertas standartā PN-B-02151-3:1999 (pašlaik ir uzsākts darbs pie jaunas regulas versijas PN-B-02151-3:2015 par tehniskajiem nosacījumiem, kādiem būtu jāatbilst ēkām un to atrašanās vietām).

Visi vārdnīcas termini
Akustiskā izolācija izgatavota no NORGIPS Super Acoustic ģipškartona plāksnēm
Sienu akustiskās izolācijas paaugstināšana - akustiskās izolācijas izgatavošanas posmi no NORGIPS ACOUSTIC A tipa ģipškartona plāksnēm

Kā slāpēt troksni, kas nāk no citām telpām? Plāksnes Acou...
23.06.2021

DFH2IR tipa plākšņu Acoustic Super izmantošana starpsienu, aizsargsienu, piekaramo griestu, sienu un griestu segumu un mansarda apbūves sistēmās sniedz vairākas priekšrocības. Tās ievērojami paaugstina šo konstrukciju skaņas izolācijas spēju. Šķie...

vairāk
Sūtīt ziņojumu

Cienījamās dāmas un kungi,
personas datu drošība mums ir ļoti svarīgs jautājums. Tādēļ mēs sniedzam jums informāciju par apstrādājamiem personas datiem. Personas datu pārzinis ir Norgips Sp. z o.o. ar juridisko adresi Varšavā: ul. Racławicka 93, 02-634 Warszawa, Polija. Jūsu dati tiks apstrādāti, lai apstrādātu nosūtīto jautājumu.
Vairāk informācijas par mūsu Privātuma politiku.

Šī vietne ir aizsargāta ar reCAPTCHA, un uz to attiecas Google konfidencialitātes politika un pakalpojumu sniegšanas noteikumi.

Dokumentu mape
Dokumentu mape
close

Dokumentu mape ir vieta, kur var uzglabāt atlasītās lejupielādes un materiālu patēriņa aprēķinus.

Noklikšķiniet "UZ MAPI" uz jebkura dokumenta vai aprēķina.

Pateicoties dokumentu mapei, jūs varat viegli sagatavot dokumentāciju savam ieguldījumam, kurā ir:

  • produktu un risinājumu tehniskā dokumentācija
  • materiālu patēriņa aprēķini
  • produktu saraksta kopsavilkums
  • titulkarte ar ieguldījumu sarakstu
Lejupielādēt ZIP Lejupielādēt ZIP
Lejupielādēt PDF Lejupielādēt PDF
Sūtīt uz @ Sūtīt uz @
 Iztīrīt mapi
Aizvērt
augšup