UgunsdrošībaUgunsdrošība

Norgips ugunsdrošās starpsienas aizsargā Jūsu māju

Drošības sajūta ir katra cilvēka galvenā vajadzība.

Mēs vēlamies justies droši un komfortabli, jo īpaši tur, kur mēs pavadām visvairāk laika — mājās un darba vietā.

Ugunsizturība

Katram ēkas elementam ir jāatbilst noteiktām prasībām, lai pareizi aizsargātu iemītniekus ugunsgrēka gadījumā.

Kritēriji, kas sīki analizēti, ir:

  • R — ugunsizturība;
  • E — uguns blīvums;
  • I — ugunsizolācija.

Jo ilgāk ēkas starpsienas saglabā nesošu, atdalīšanu un izolāciju no augstas temperatūras, funkciju, jo lielāka ir tās ugunsizturība. Praksē tas nozīmē lēnāku ugunsgrēka izplatīšanos. Ugunsizturības klases parasti apvieno sevī kritēriju E un I, vai R, E un I, piemēram, EI 15, EI 60, REI 180, kur skaitlis nozīmē laiku, kas mērīts minūtēs.

Jāatceras, ka starpsienas ar augstāku ugunsizturību vienlaikus nodrošina labāku skaņas izolāciju un ir izturīgākas pret bojājumiem.

Pateicoties precīzai klasifikācijai, atbilstošu risinājumu izvēle ir vienkārša. Katra elementu veida dokumentācija ietver detalizētu informāciju par izmantotiem materiāliem.

Plašs ugunsdrošo starpsienu klāsts

Ugunsizturība ir kategorija, kas attiecas uz starpsienu konstrukciju, nevis uz atsevišķām ģipškartona plāksnēm.

Lai iegūtu atbilstošu noteiktas starpsienas ugunsizturību, tai ir jābūt izgatavotai no elementiem, kas aprakstīti noteikta starpsienas vieda dokumentācijā. Atsevišķi noteikta veida starpsienu veida elementi ir testēti laboratorijā kā pilnīgs risinājums. Ugunsizturības klase tiek iegūta, tikai ja starpsiena ir izveidota tieši no tādiem elementiem, kas ir noteiktas sistēmas sastāvdaļas. Iespējamas novirzes gadījumā no šī noteikuma, šāda starpsiena neatbilstu prasībām attiecībā ugunsizturības klasi.

Gatavi risinājumi

Pastāv piecas ēkas ugunsizturības klases, kas noteiktas Tehniskajos noteikumos, kādiem ir jāatbilst ēkas un to atrašanās vietas. Katra no tām ir apzīmēta ar burtu no “A” līdz “E” — secībā no augstākās līdz zemākajai.

Prasības attiecībā uz ugunsaizsardzības elementiem ir atkarīgas no ēkas augstuma, lieluma, atrašanās vietas, tehniskajiem apstākļiem un funkcijām.

Norgips piedāvātās ugunsdrošo starpsienu sistēmas ir piemērotas visiem būvniecības veidiem un ir uzticamas ugunsaizsardzības labākā garantija. Tas nodrošina ēku konstrukcijas elementu aizsardzību pret uguns iedarbību un pilda patstāvīgu ugunsdrošo starpsienu klasēs funkciju EI, REI, R un RE.

Uguns pretestība

Uguns pretestības klase

Ēkas uguns pretestības klase

Klasifikācijas uguns pretestības jomā (ugunsdrošības klasifikācijas)

Visi vārdnīcas termini

Uguns pretestība

Uguns pretestība ir ēkas barjeras/elementa spēja atbilst īpašām prasībām apstākļos, kas imitē ugunsgrēka gaitu. Ugunsgrēka laikā svarīgākais ir iespēja evakuēties, tāpēc uguns pretestības mērvienība ir laiks, kas tiek skaitīts minūtēs, un kurā no ugunsgrēka sākuma nav zaudēti šādi kritēriji:

  • R – uguns izturības slodze – jeb stāvoklis, kurā aprakstītais elements veic savu nestspējas funkciju. Nestspējas funkcijas zaudējumu izraisa mehāniski bojājumi, stabilitātes zudums vai arī deformāciju vai nobīžu pieļaujamo robežu pārsniegums. Parametrs R sausās apbūves sistēmas apraksta tikai ugunsdrošības elementu atdalīšanas gadījumā.
  • E – ugunsizturība – jeb stāvoklis, kurā aprakstītais elements veic savu atdalīšanas funkciju. Ugunsizturības zaudējums rodas šādu faktoru rezultātā – uz virsmas parādās neuzkarsētas liesmas, plaisas vai plīsumi, kas pārsniedz pieļaujamo robežu, un caur kurām izkļūst gāzes vai liesmas, vai, ja elements nokrīt nost no konstrukcijas.
  • I – uguns izolācija jeb stāvoklis, kurā elements kalpo kā izolācija no augstas temperatūras. Uguns izolācijas zaudējums rodas brīdī, kad temperatūra pārbaudāmā elementa ārējā malā kļūst pārāk augsta.

Uguns pretestības klase

Uguns pretestības klase apraksta nepieciešamo dotās barjeras/ēkas elementa uguns pretestību.

guns pretestības klases parasti vieno kritēriji E un I, vai R, E un I, piemēram, EI 15 EI 30, EI 45, EI 60, EI 90, REI 120, REI 180.

 

Sīkāks kritēriju E, I, R skaidrojums atrodams "Uguns pretestības" definīcijā.

Ēkas uguns pretestības klase

Ir noteiktas piecas uguns pretestības klases, kas tiek apzīmētas ar burtiem secībā no visaugstākās uz viszemāko "A", "B", "C", "D", "E".

Ēkas elementiem, kas pieder attiecīgajai uguns pretestības klasei, jāatbilst nosacījumiem, kas noteikti Infrastruktūras ministra 2002. gada 12. aprīļa rīkojumā par tehniskajiem nosacījumiem, kādiem jāatbilst ēkām un to atrašanās vietām.

Klasifikācijas uguns pretestības jomā (ugunsdrošības klasifikācijas)

Tie ir dokumenti, kas izdoti, pamatojoties uz pētījumiem, kurus veikušas pilnvarotas pētniecības iestādes, kas nosaka pētīto ēkas elementu, piemēram, sauso apbūves sistēmu – starpsienu, pārseguma sienu, piekārto griestu, mansarda konstrukciju, sauso lieto segumu uguns pretestības klases (piemēram, EI 30, EI 60).

Ugunsdrošības klasifikācija ietver arī sīki izstrādātus risinājumu aprakstus, informāciju par lietotajiem materiāliem, rasējumus, detalizētu informāciju par risinājumiem, savienojumiem u.tt.

Visi vārdnīcas termini
NORGIPS S GKF 12,5 mm veids DF
Ugunsizturīgs ģipškartons
NORGIPS S GKF 15 mm typ DF
Ugunsizturīgs ģipškartons
NORGIPS S GKFI 12,5 mm veids DFH2
Ugunsizturīgs, impregnēts ģipškartons
NORGIPS S GKFI 15 mm veids DFH2
Ugunsizturīgs, impregnēts ģipškartons
NORGIPS S ACOUSTIC SUPER 12,5 mm veids DFH2IRE
Ģipškartona loksne skaņu izolējoša
NORGIPS Light Ready Mix
Gatava divfunkciju špaktelēšanas masa ģipškartona šuvju sav...
NORGIPS Extra Finish
Gatavā apdares masa ģipškartona šuvju aizpildīšanai un plānu slāņu...
NORGIPS Start
Ģipša špaktele ģipškartona plākšņu šuvju savieno&sca...
NORGIPS Finish
Ģipša apmetums, lai aizpildītu ģipškartona šuves un špaktel...

Sūtīt ziņojumu

Cienījamās dāmas un kungi,
personas datu drošība mums ir ļoti svarīgs jautājums. Tādēļ mēs sniedzam jums informāciju par apstrādājamiem personas datiem. Personas datu pārzinis ir Norgips Sp. z o.o. ar juridisko adresi Varšavā: ul. Racławicka 93, 02-634 Warszawa, Polija. Jūsu dati tiks apstrādāti, lai apstrādātu nosūtīto jautājumu.
Vairāk informācijas par mūsu Privātuma politiku.

Šī vietne ir aizsargāta ar reCAPTCHA, un uz to attiecas Google konfidencialitātes politika un pakalpojumu sniegšanas noteikumi.

Dokumentu mape
Dokumentu mape
close

Dokumentu mape ir vieta, kur var uzglabāt atlasītās lejupielādes un materiālu patēriņa aprēķinus.

Noklikšķiniet "UZ MAPI" uz jebkura dokumenta vai aprēķina.

Pateicoties dokumentu mapei, jūs varat viegli sagatavot dokumentāciju savam ieguldījumam, kurā ir:

  • produktu un risinājumu tehniskā dokumentācija
  • materiālu patēriņa aprēķini
  • produktu saraksta kopsavilkums
  • titulkarte ar ieguldījumu sarakstu
Lejupielādēt ZIP Lejupielādēt ZIP
Lejupielādēt PDF Lejupielādēt PDF
Sūtīt uz @ Sūtīt uz @
 Iztīrīt mapi
Aizvērt
augšup